Pióro jest potężniejsze od miecza…

Miałem tu przez dwie godziny post o Jej Ekscelencji, dobrym Mateuszu i złym Mariuszu… Z pewnych powodów go usunąłem. Kto przeczytał tego zysk. Kto nie przeczytał, nie musi się smucić. To był wątek jaki znajdzie się też w pisanej przeze mnie książce z nurtu political-fiction pt. “Zdobyć Trybunał”. Będzie tam przedstawiona fabularyzowana historia politycznej walki o TK. Akcja zacznie się 6 lipca 2015 r. (kongres PiS w Katowicach). Tam w wystąpieniach i kuluarach zapadały ważne decyzje polityczne. To dobry moment na umiejscowienie początku akcji.

W książce będą ciekawe wątki – na miarę “lokalnego Haus of Card” – wielka polityka, intrygi, seks i zdrada, złe kobiety, a nawet elementy szpiegowskie, czyli wszystko, co czytelnicy lubią najbardziej. Całość oczywiście subiektywna – widziana moimi oczami. Tymi prawdziwymi, jak i oczami mojej złośliwej wyobraźni. Ciekawe, kto zgadnie co jest prawdą, a co tylko fikcją?

PS. Od razu wyjaśniam, że ewentualna zbieżność zdarzeń i postaci będzie oczywiście przypadkowa. Rzeczywiste wydarzenia mają posłużyć tylko jako punkt podparcia dla fabuły 🙂